List motywacyjny
Autor: Konrad K
Gdy ubiegamy się o pracę, początkowym zadaniem, jakie przed nami stoi, będzie napisanie CV a także listu motywacyjnego.
Kiedy ubiegamy się o pracę, początkowym zadaniem, jakie przed nami stoi, jest wykonanie CV tudzież listu motywacyjnego. Mimo swoich niewielkich rozmiarów - przeważnie zajmuję nie więcej niż jedną stronę - dokumenty te mają istotny wpływ na otrzymanie pracy. Od nich głównie to zależy, czy pracodawca zdecyduje się poprosić ciebie na rozmowę kwalifikacyjną.
CV to w skrócie curriculum vitae. A to po polsku oznacza życiorys. W nim są zawarte najważniejsze informacje z naszego życia uformowane według danej struktury. Zamieszcza się w nim ważne informacje: dane osobowe, przebieg pracy, preferencje osobiste, dotychczasowe doświadczenia. Curriculum Vitae pisać można według kilku układów: układu celowego, chronologicznego i funkcjonalnego. Dzisiaj nietrudno znaleźć rozliczne wzory cv, przykładowo w internecie.
Natomiast list motywacyjny jest (najczęściej, chociaż nie zawsze) niezbędny. Takie podania również się pisze o awans bądź podwyżkę. Taki list także może być określony jako list intencyjny. List motywacyjny jest przez pracodawców wymagany (nie licząc CV). List motywacyjny powinien być napisany wedle układu, najczęściej takiego: na początku nagłówek, potem wstęp, rozwinięcie i wreszcie zakończenie.
Pisząc list motywacyjny oraz CV należy bardzo dużą uwagę przyłożyć do staranności wykonania. Nie wolno popełnić jakiegokolwiek błędu. W przeciwnym wypadku niemal stracimy szanse na pracę.
Konrad. Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz