niedziela, 22 stycznia 2017

Szkolenia sprzedażowe w bankowości

Szkolenia sprzedażowe w bankowości


Autor: Dorota Nagraba


Coraz częściej banki korzystają z pomocy firm zewnętrznych w celu podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Sukcesem dla kursanta po zakończeniu szkolenia jest dyplom czy certyfikat, jednakże tak naprawdę największą satysfakcję daje umiejętność przełożenia nabytych umiejętności do codziennej pracy co przekłada się na realne wyniki.


Szkolenia takie mają na celu integrację zespołu, stworzenie więzi między pracownikami, rozwinięcie poczucia wspólnego celu, jak również doskonalenie zawodowe. Jednym ze szkoleń które banki bardzo często proponują swoim pracownikom, są szkolenia sprzedażowe. Pracownicy firm szkoleniowych prezentują najnowsze techniki sprzedaży, metody prezentacji produktów bankowych, zasady sprzedaży wiązanej. Zadania postawione przed szkoleniowcami są bardzo trudne, pracownicy banków zwykle sceptycznie podchodzą do prezentowanych metod. Często wydają im się one sztuczne i nierealne do stosowania w codziennej pracy, trudno im zrozumieć mechanizmy ich działania. Jednakże umiejętne zaprezentowanie nowych technik sprzedaży, poprzez studia przypadków, scenki szkoleniowe, dyskusje, burze mózgów, aktywne uczestnictwo kursantów w ćwiczeniach często przynoszą zaskakujące rezultaty. Korzyści z tego są wymierne zarówno dla Banku jak i jego pracowników. Dyplom czy certyfikat ukończenia kursu to jedynie początek, systematycznie realizowane szkolenia to lepszy wynik finansowy banku i niejednokrotnie awans dla jego pracowników. Aby przeprowadzane szkolenia odniosły długofalowy skutek, muszą być prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Tak więc wybór przez Bank firmy szkoleniowej ma tu zasadnicze znaczenie. Nie można zdać się tutaj na przypadek. Dobrze wykonana praca na tym etapie tj. wybór dobrej firmy szkoleniowej to korzyść dla banku i jego pracowników – często będąca początkiem wieloetapowej współpracy.
Pozytywny wynik to przede wszystkim: ułatwienie pracy sprzedawcą, osiągnięcie większej skuteczności a tym samym zwiększenie motywacji do pracy, realizacja planów i w konsekwencji uzyskiwanie premii za wyniki. Bank zaś zyskuje stabilny i skuteczny zespół handlowy, większą satysfakcję Klientów, wzrost efektywności sprzedaży i wyniku finansowego banku – to wszystko prowadzi do pewnej pozycji na rynku usług bankowych.
Dorota Suder Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

13 komentarzy:

  1. Osobiście mogę polecić kursy dla pracowników organizowane przez <a href="http://www.qes.pl >www.qes.pl</a> – świetni specjaliści.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznaję rację, szkolenia sprzedażowe dają naprawdę wiele. Poprawia się kontakt z klientami, wykorzystujemy nowe metody co sprawia, że i klienci czują się lepiej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Kursy pracownicze w www.qualityguide.pl? Czułam, że naprawdę dobrze trafiłem. Kurs prowadzony był naprawdę bardzo fachowo.

    OdpowiedzUsuń
  4. Jeśli chodzi o szkolenia to bardzo dobrze sprawdza się system kształcenia dualnego. Coraz częściej jest to praktykowane i widać, że przynosi rezultaty. Już uczniowie w szkole zawodowej mają zapewnione miejce pracy, posiadają też odpowiednie umiejętności do wykonywania powierzonych obowiązków

    OdpowiedzUsuń
  5. A znacie www.qualityguide.pl? W mojej ocenie to najlepsi specjaliści. Warto im zaufać.

    OdpowiedzUsuń
  6. <a href="http://www.qes.pl >www.qes.pl</a> prowadzi szkolenia pracownicze na dobrym poziomie. Polecam!

    OdpowiedzUsuń
  7. Poszukując szkoleń dla pracowników po wdrożeniu w firmie platformy Salesforce warto zwrócić uwagę na tą ofertę https://craftware.pl/szkolenia/ ta firma ma duże doświadczenie w zakresie przeprowadzania takich szkoleń i posiadają profesjonalny zespół szkoleniowców.

    OdpowiedzUsuń
  8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  9. Tak w kwestii szkoleń, skoro jesteśmy przy temacie to w razie gdybyście poszukiwali dla swoich pracowników szkoleń ppoż to polecam bardzo tę firmę https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i-uprawnienia-zawodowe/szkolenia-ppoz/ , z tego względu że oferuje przejście kursu w formie elektronicznej, która jest zdecydowanie bardziej komfortowa dla obu stron

    OdpowiedzUsuń
  10. Na tej stronie czytałam o ciekawej opcji szkolenia zawodowego, na idealnego pracownika. System szkolenia dualny, nie tylko szkoła ale od razu zdobywanie praktyki w firmie. Normalnie osoby te pracują, zdobywają doświadczenie. Potem w pracy mogą zostać, z czasem dostawać większe wynagrodzenie oczywiście.

    OdpowiedzUsuń
  11. No ogólnie wydaje mi się, że takie szkolenia z pewnością są konieczne jeśli myślimy o jakimkolwiek rozwoju zawodowym. Choć powiem Wam że powstaje coś takiego jak kształcenie dualne Edunet bo młodzież już w szkole zawodowej ma szanse nauki zawodu bezpośrednio w partnerskim przedsiębiorstwie. Uważam że w kraju to powinno być standardem.

    OdpowiedzUsuń