Zarób łatwo i zgodnie z prawem (część I)
Autor: Paweł Wilk
Wiele osób na pewno zadaje sobie wiele trudu, aby znaleźć pracę. Wielu także ma w ścisłych planach szukanie dodatkowego wsparcia finansowego. Powstaje pytanie jak to zrobić, gdy tak często brakuje nam czasu na podstawowe czynności?
Odpowiedź jest do znalezienia, co więcej jest w zasięgu wzroku choć nie każdy może ją dostrzec. Ten artykuł ma na celu jej przybliżenie.
W polskim prawie znajduje się instrument pozwalający na działanie mogące wypełniać znamiona dodatkowego dochodu, a nawet podstawowego źródła. Jego istota skupia się w art. 888 §1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny. Przepis ten brzmi następująco: przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku. Zatem widzimy, iż w tych słowach uchwycono esencję tego co należy rozumieć przez sformułowanie „umowa darowizny”. Prostym zdaniem można powiedzieć, że jest to przekazanie części swojego majątku innej osobie nieodpłatnie. Może to być dowolna osoba (spokrewniona bądź też nie). Ważne, aby było to nieodpłatne świadczenie na rzecz innego podmiotu z majątku darczyńcy.
Teraz chciałbym wrócić jeszcze do początku omawianego przepisu. Rozpoczęty jest on frazą przez umowę darowizny… Nie oznacza to jednak, że o ważności dokonanej darowizny zawsze decyduje forma umowy (domniemywa się, iż chodzi o umowę pisemną). Oczywiście są przepisy szczególne, które przewidują konieczność zawarcia umowy darowizny w formie aktu notarialnego (np. darowizna nieruchomości). I owszem jest to jak najbardziej czynność prawna spełniająca wszelkie kryteria prawem przewidziane co skutkuje jej ważnością.
Z drugiej jednak strony pojawia się klucz, który otwiera drzwi do tytułowego „łatwego zarobku”. Wyraża go norma z art. 890 §1, zgodnie z którą: Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego. Jednakże umowa darowizny zawarta bez zachowania tej formy staje się ważna, jeżeli przyrzeczone świadczenie zostało spełnione.
Przepis powyższy potwierdza, iż dla darowizn dla których normy szczególne nie przewidziały formy aktu notarialnego, forma taka nie jest wymagana. Darowizna jest ważna tylko wtedy gdy po przyrzeczeniu świadczenia na rzecz przyszłego obdarowanego, dokonamy tego świadczenia. Jeśli go nie dokonamy, darowizny nie będzie.
Dla systemu, w którym zarabiam ten właśnie przepis ma kluczowe znaczenie i pozwala na osiąganie biernego, legalnego i swobodnego przychodu. Jest on bardzo prosty i do wytłumaczenia w dosłownie jednej niedługiej wiadomości.
Chcesz zacząć zarabiać od razu bądź dobić dodatkowe pieniądze do pensji? Napisz na adres pawel008@onet.eu a otrzymasz niezbędne informacje. Możesz także śledzić kolejne moje artykuły na ten temat. Polecam, skuteczność gwarantowana!
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz